Targi Film Foto Video Łódź 2017

Konrad PoświataBlog

Cześć!

Chce podzielić się z Wami moimi doświadczeniami i wnioskami przywiezionych z targów Film Foto Video 2017 w Łodzi. Targi zaczęły się 6 kwietnia i trwały do soboty i jak zwykle cieszyły się sporym zainteresowaniem. Przedstawię zupełnie subiektywnie moje obserwacje i wnioski. Podsumowanie można podzielić na dwie części – z perspektywy korzyści moich klientów i korzyści w pracy fotografa i zacznę od strony klienta.

fotografia_ślubna_olsztyn (1)

Pojawiły się nowe możliwości personalizacji fotoalbumów. Drukarnia, w której zlecam 90% wydruków wprowadziła nowe wzorniki materiałów do fotoalbumów i nowe opakowania. Podoba mi się skomponowanie etui na album wraz z miejscem na pendrive. Najważniejsze, że spośród początkowo dostępnych kilku  charakterystycznych materiałów można użyć już całej palety możliwości jakie daje drukarnia.

fotografia_ślubna_olsztyn (10)

Podoba mi się pomysł konkurencyjnej drukarni na wydruk zdjęcia na drewnie w formie foto obrazu. Zaskakująco dobrze odwzorowuje kolory wydrukowane na solidnych i grubych sosnowych deskach. Fotografie ślubne i nie tylko świetnie będą  się na nich prezentować.

fotografia_ślubna_olsztyn (2)

Z mojej perspektywy bardzo ważna stała się dodatkowa wiedza z zakresu zarządzania kolorów na linii aparat – monitor – drukarka – papier. Ta nieodzowna część  profesjonalnej fotografii spędza sen z powiek wielu fotografom, którzy szybko się z zniechęcają i stawiają na łut szczęścia, że jakoś ta fotografia będzie wyglądać. Dużo inwestują w aparaty i optykę całkowicie lekceważąc wydatki na odpowiedni monitor i kalibracje, bez czego nie są w stanie zapanować nad barwami i wykorzystać potencjału aparatów – o tym szerzej w innym artykule.

fotografia_ślubna_olsztyn (44)

Firma  IRIX pokazała nowy obiektyw 11 mm f/4 – przy tak ultra szerokim kącie (126 stopni!) wzorowo koryguje dystorsje. Poniższe zdjęcie zrobiłem tym obiektywem. Zwróćcie uwagę na to w jak niewielkim stopniu zniekształcone sią belki stoiska mimo znajdowania się na obrzeżach kadru. Bardzo poważnie zastanawiam się nad kupnem go pod kątem fotografii wnętrz i krajobrazu.

fotografia_ślubna_olsztyn (6s)

Inspirujące były wykłady polskich fotografów– zwłaszcza Wiktora Franko czy Jacka Poremby prezentującego najnowszego bezlusterkowca od Hasselblada. Przy okazji można było zobaczyć i zrobić zdjęcie modelem H6D ze 100 mpx matrycą – sprawdźcie sobie cenę w google – zwróci Waszą uwagę. Ich podejście do fotografii jest tożsama z moją – zdjęcie z wymuszonymi pozami, minami i przerysowanymi makijażami czy kostiumami mają swoją chwilę – krótką chwilę. Naturalność jest ponadczasowa i taka fotografia ma szansę przetrwać wieki.

fotografia_ślubna_olsztyn (6www)

Także rynek dronów pokazał kilka nowości. Można było zobaczyć malutkiego Mavic’a od DJI, Karmę od GoPro czy Yuneec’a Breeze. Yuneec coraz bardziej zwraca moją uwagę w kwestii funkcjonalności jaką daje i bardzo konkurencyjnej ceny. Heksacoptera Typhoon H  dostaniemy w cenie Quadcoptera od DJI z możliwościami gimballa z DJI Inspire I i II.

fotografia_ślubna_olsztyn (6sww)

Pozytywnie zaskoczyła mnie obecność firmy Canon wraz z flagowymi wielkimi teleobiektywami. Można było swobodnie podejść i zrobić sobie fotkę wielką 800mm czy 600mm. Zaskakująco sprawny autofocus tak na marginesie. W jednym z teleobiektywów nawet jest wbudowany konwerter x1,4.

fotografia_ślubna_olsztyn (7www)

Tyle na gorąco. Zapraszam do obejrzenia zdjęć

fotografia_ślubna_olsztyn (3)
fotografia_ślubna_olsztyn (4) fotografia_ślubna_olsztyn (5) fotografia_ślubna_olsztyn (6) fotografia_ślubna_olsztyn (7) fotografia_ślubna_olsztyn (9) fotografia_ślubna_olsztyn (12) fotografia_ślubna_olsztyn (13) fotografia_ślubna_olsztyn (14) fotografia_ślubna_olsztyn (15) fotografia_ślubna_olsztyn (16) fotografia_ślubna_olsztyn (17) fotografia_ślubna_olsztyn (18) fotografia_ślubna_olsztyn (19) fotografia_ślubna_olsztyn (20) fotografia_ślubna_olsztyn (22) fotografia_ślubna_olsztyn (24) fotografia_ślubna_olsztyn (25) fotografia_ślubna_olsztyn (26) fotografia_ślubna_olsztyn (27) fotografia_ślubna_olsztyn (29) fotografia_ślubna_olsztyn (30) fotografia_ślubna_olsztyn (31) fotografia_ślubna_olsztyn (32) fotografia_ślubna_olsztyn (33) fotografia_ślubna_olsztyn (34) fotografia_ślubna_olsztyn (36) fotografia_ślubna_olsztyn (37) fotografia_ślubna_olsztyn (39) fotografia_ślubna_olsztyn (40)