Przygotowania

Fotografie ślubne zaczynam z samego rana od fotograficznej dokumentacji atmosfery przygotowań przedślubnych. Pierwszym etapem jest wyprawa do kosmetyczki i fryzjera z Panną Młodą ,następnie ubieranie sukni aż do błogosławieństwa włącznie. W międzyczasie odwiedzam z aparatem dom Pana Młodego. Zwykle proszę Parę Młodą o przygotowanie wszelkich istotnych detali związanych ze ślubem: suknia ślubna, garnitur, biżuteria, wiązanki, obrączki, dodatki i akcesoria, elementy dekoracyjne. Włożyliście ogromny wysiłek w przygotowania więc pewnie chcecie żeby fotograf ślubny wszystko dla was uwiecznił

Błogosławieństwo

Błogosławieństwo jest wyjątkowo emocjonującym i intymnym momentem w każdej rodzinie. W chwilach wzruszenia uroniona jest nie jedna łza. Jeśli chcecie, żeby nie przeszkadzać w tych chwilach i zostawić was samych to koniecznie mnie o tym poinformujcie.

Ceremonia w kościele

Niektóre pary od początku wchodzą do kościoła trzymając się za rękę. W innych przypadkach to ojciec Panny Młodej wprowadza córkę przed ołtarz i przekazuje przyszłemu Mężowi. Nie warto się śpieszyć i iść spokojnym krokiem patrząc dumnie przed siebie żeby wszyscy mogli nacieszyć się waszym widokiem a ja dokładnie udokumentować ten ważny moment.

Zdjęcia w świątyni wykonuję tak maksymalnie dyskretnie. Używam jasnych obiektywów, które z daleka i bez błysku lampy błyskowej pozwolą mi na uwiecznienie przebiegu całej ceremonii. W ekstremalnie ciemnych wnętrzach kościołów doświetlam sceny lampą błyskową jednak współczesne technologie matryc aparatów fotograficznych pozwalają niemal w 100% na swobodne fotografowanie w słabo oświetlonych miejscach. Fotograf ślubny powinien być przeszkolony i mieć uprawnienia do fotografowania w kościele.

Zdjęcie grupowe

Z obserwacji fotografa ślubnego wynika, że najlepszym momentem na fotografię ślubną wszystkich gości jest chwila zaraz po wyjściu z kościoła. Drużbanci proszą gości o ustawienie się do zdjęcia grupowego jeszcze przed złożeniem życzeń Nowożeńcom. Na zabawie weselnej nie zawsze jest czas na zrobienie takiego zdjęcia i ciężko jest wszystkich zebrać.

Reportaż z wesela

Dokumentuję całe wesele w taki sposób, aby w ciekawy sposób opowiedzieć zdjęciami historię waszego dnia. Łączę elementy dynamiczne i radosne ze spokojnymi i romantycznymi. Chcę zarejestrować emocje towarzyszące Wam w tym wyjątkowym dniu. Porozmawiajmy o waszych oczekiwaniach – podzielę się z Wami moim doświadczeniem i ustalimy co jest dla Was najważniejsze. Pamiętajcie, że fotografia ślubna to pamiątka głównie dla was na całe życie.

Zdjęcia z rodziną i znajomymi

Prawie na każdym weselu Para Młoda jak i goście chcą zrobić wspólne zdjęcie. Doskonale to rozumiem i dobrze jest zarezerwować sobie 15-20 minut na sesję z gośćmi i rodziną. Będzie to dla was jak i dla nich bezcenna pamiątka.

Sesja plenerowa

Sesje ślubne plenerowe najlepiej jest organizować w innym dniu niż dzień ślubu. Termin można ustalić dowolnie w zależności od terminu oddania sukni do salonu czy pogody. W dniu ślubu jesteście skupieni głównie na organizacji i nie koniecznie będziecie mogli w pełni zaangażować się w sesję plenerową. Myślami możecie być w całkowicie odrębnym miejscu. Sesje ślubną będziecie mieli pierwszy i ostatni raz i myślę, że warto poświęcić jej więcej uwagi. W innym dniu możemy pracować bez pośpiechu i odwiedzić więcej lokalizacji. Sesja trwa zwykle 2-3 godziny z krótkimi przerwami i zastanowienie się nad pomysłami pojawiającymi się w trakcie pracy. Nie jest to stały czas i zależy głównie od was ile pomysłów macie siłę zrealizować :)

Jako fotograf ślubny jestem otwarty na wasze propozycje odnośnie pomysłów na zdjęcia. Jestem otwarty na wyjazdy w każde miejsce w Polsce jak i za granicą. Sesja w Paryżu albo Rzymie? Nic nie stoi na przeszkodzie! Ustalimy gdzie i w jakiej formie zrobimy dla was zdjęcia. Jeśli nie macie głowy do tego, żeby się tym zajmować to spokojnie możecie zostawić to w moich rękach.

Jeśli wygospodarujecie jednak chwilę na krótką ślubną sesję plenerową w dniu ślubu i czujecie, że dacie radę to oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby odbyła się tego samego dnia.

Po ślubie

Najwięcej czasu zajmuje dokładna selekcja, obróbka kolorystyczna i retusz fotografii ślubnych. Średnio udaje mi się oddać zdjęcia w ciągu 30 dni chodź czasem czas może być dłuższy w zależności od specyfiki miejsc i zrobionych kadrów. Zależy wam na krótszym czasie? Jest to możliwe. Zdjęcia będą dostępne w galerii internetowej do weryfikacji, do której dostęp mają wyłącznie osoby znające adres i hasło. Następnie zdjęcia otrzymacie w spersonalizowanym etui na płycie DVD. Istnieje możliwość zamówienia zdjęć na pendrive i innych produktów. Zapraszam do kontaktu w sprawie szczegółów.

Fotografuję z myślą o albumie ślubnym i zwykle wyręczam Was z selekcji zdjęć, które się w nim znajdą. Wybieramy ok 60-80 zdjęć, które wysyłam wam do weryfikacji w postaci gotowego projektu rozkładówek foto książki. Jeśli chcecie sami dokonać wyboru – powiedzcie mi o tym. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyście to wy wybrali zdjęcia do projektu.

    Imię i nazwisko (wymagane)

    Adres email (wymagane)

    Telefon

    Temat

    Treść wiadomości