Częste pytania:

 

Ile kosztuje fotografia ślubna?

Cena zależy głównie od Państwa oczekiwań. Na stronie internetowej są przykładowe pakiety ślubne, ale zwykle Państwo Młodzi oczekują indywidualnej oferty uszytej na miarę oczekiwań zamawiającego. Jeśli chcecie poznać cenę zgłoście się do mnie w formularzu kontaktowym, e-mailowo lub telefonicznie. Porozmawiamy o waszych oczekiwaniach i podam konkretną cenę.

Z jakim wyprzedzeniem powinniśmy zarezerwować termin?

Żeby mieć pewność, że będę miał wolny termin na fotografowanie Waszego wesela proponuję kontakt na 1,5 roku do 2 lat przed terminem. Na rok przed sezonem kalendarz dość szybko się zapełnia i prawdopodobieństwo wolnego terminu zdecydowanie maleje.

Czy w cenie zawarty jest koszt dojazdu fotografa?

Indywidualna cena, którą podaję po rozmowie z wami zawiera również koszt dojazdu. Jeśli do pokonania mam większe odległości niż 50 km to doliczam odpowiedni koszt transportu lub ewentualnego noclegu do ceny głównej. Nie rozbijam ceny na kilka elementów – dostajecie jedną konkretną kwotę i o nic nie musicie się już martwić.

Czy można zmieniać zawartość pakietów?

Oczywiście! Zależy mi przede wszystkim na Waszym zadowoleniu i oferta jest maksymalnie elastyczna. Macie jakieś szalone pomysły? Śmiało mi o nich powiedzcie :).

Ile zdjęć otrzymam w pakiecie? Co jeśli chcę więcej zdjęć?

Tak jak powyżej, to zależy głównie od was a ilość w pakietach jest pewnym wskaźnikiem. Ja uważam, że w zależności od pakietu rozsądną ilością jest ilość między 300 a 500 sztuk. Zwykle oddaję dla Młodych  około 500 sztuk.

Kto wybiera zdjęcia do albumu/foto książki?

Chcę was wyręczyć z wielu godzin wybierania określonej ilości zdjęć do albumu/foto książki. Fotografuję z myślą o waszym albumie i często już na tym etapie wiem jak powinien wyglądać album. Jeśli chcecie zrobić to sami – nic nie stoi na przeszkodzie. Wybierzcie zdjęcia a ja z nich dla was zaprojektuje album.

Czy mogę zamówić dodatkowe albumy, foto obrazy czy odbitki?

Oczywiście, do dyspozycji mam dużą ilość fotoproduktów. – zapraszam do działu Albumy.

W jakim czasie otrzymam zdjęcia?

Czas oddania zdjęć wacha się między 14 a 60 dni. Zależy głównie od zakresu oferty, którą ustalam podczas pierwszej rozmowy z zainteresowanymi klientami. Istnieje opcja żebym wysłał wam kilkanaście kadrów kilka dni po ślubie żebyście mogli pochwalić się wszystkim na waszych portalach społecznościowych i spokojnie oczekiwać na kompletny materiał.

Jak przygotować się do zdjęć?

Zapraszam do działu – Plan Dnia

Kiedy powinna odbyć się sesja plenerowa? Tego samego dnia czy w innym terminie? Jakie terminy wchodzą w grę?

Zapraszam do działu – Plan Dnia

Czy dostanę wszystkie zdjęcia, które zrobiono podczas ślubu?

Podczas pracy robię kilka ujęć konkretnych scen, czasami seriami i wybieram te najlepsze, które obrabiam w programach graficznych. Surowe pliki muszą być poddane obróbce bo nasza percepcja kolorów i świateł jest inna niż matrycy aparatu. Zdarzają się zdjęcia nie ostre, źle naświetlone, które odrzucam na etapie selekcji. Reszta materiału trafia w wasze ręce w postaci obrobionych zdjęć na płycie DVD i w galerii internetowej.  Cały materiał wraz z „cyfrowymi negatywami” archiwizuję przynajmniej przez rok.

Co się dzieje w razie awarii aparatu fotografa?

Jako profesjonalista zawsze mam przy sobie zapasowy zestaw w razie gdyby pierwszy odmówił posłuszeństwa. Używam profesjonalnych aparatów pełno klatkowych i jasnych obiektywów ale mam świadomość, że nic nie jest pewne, dlatego zawsze jestem przygotowany na awarię. Zaraz po ślubie dodatkowo robię dwie kopie bezpieczeństwa na oddzielnych dyskach żeby bezcenny materiał nie przepadł w razie awarii kart pamięci czy jednego z dysków.

    Imię i nazwisko (wymagane)

    Adres email (wymagane)

    Telefon

    Temat

    Treść wiadomości